איך בוחרים כרטיס אשראי?

איך בוחרים כרטיס אשראי

איך בוחרים כרטיס אשראי?

התחרות בעולם האשראי בישראל מעולם לא הייתה עזה כל כך. כיום, כל הבנקים וחברות האשראי נלחמות על תשומת הלב שלכם, ומקוות שתבחרו בהן להנפקת כרטיס אשראי אחד או יותר. הן עושות את זה באמצעות הטבות, פטורים מדמי כרטיס, כרטיסים ייחודיים שמעניקים הנחות או מחזירים כסף ועוד.

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר ליצירת התחרות הזו, הוא הרפורמה בתחום האשראי אשר מתרחשת בארץ בשנים האחרונות. גולת הכותרת שלה: המדינה הכריחה את הבנקים להיפרד מחברות האשראי בהן החזיקו, ואלה נאלצו לעבור לבעלות חדשה ולחשב מסלול מחדש על מנת להישאר רלבנטיות.

התוצאה של כל זה מועילה מאוד לכם, הצרכנים. באקלים כל כך תחרותי, אתם יכולים רק להרוויח. כל מה שאתם צריכים זה לבחור כרטיס אשראי מתאים לצרכים שלכם, כזה שיעזור לכם לחסוך כסף ולהוציא אותו עד הדברים שאתם צריכים ורוצים בהם. אז איך בוחרים כרטיס אשראי? קבלו את המדריך המלא.

מה זה דמי כרטיס?

דמי כרטיס הם תשלום חודשי קבוע, שאתם צריכים לשלם על עצם החזקת והשימוש בכרטיס. הסכום משתנה בין הכרטיסים, כאשר היוקרתיים יותר כמובן גם עולים יותר. מעבר לזה, דמי הכרטיס משתנים גם על פי הגוף שמפעיל את הכרטיס. קחו בחשבון כי כרטיס אשראי עולה בממוצע כ-15 שקלים בחודש. עם זאת, כחלק מהתחרות מעניקים הגופים פטורים מדמי כרטיס על כרטיסים מסוימים (לשנה-שנתיים או אפילו פטור מלא), או ללקוחות אשר מוציאים סכומים נכבדים בכרטיס שלהם.

כרטיס אשראי בנקאי או כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

מרבית כרטיסי האשראי בארץ הם בנקאיים, כלומר כאשר שהונפקו על ידי הבנקים, אך בהחלט קיימת מגמה עלייה של הנפקת כרטיסים חוץ בנקאיים. אלה כרטיסים שמנפיקות חברות האשראי, והיתרון הבולט ביותר שלהם הוא מסגרת האשראי הנפרדת. עם כרטיס אשראי כזה, אתם מקבלים מסגרת נוספת לזו שיש לכם בעובר ושב בבנק, אתם נהנים ממרחב תמרון גדול יותר ומנהלים את ההכנסות וההוצאות בצורה יותר חופשית.

איזה הטבות מקבלים?

כאמור, כל גוף שמנפיק כרטיס אשראי מנהל תוכנית נאמנות נרחבת, אשר כוללת הענקת הטבות מסוגים שונים ללקוחות. אלה יכולות להיות הנחות למופעים, אטרקציות, מסעדות ובתי קפה, חנויות וכו', הטבות 1+1 על כרטיסים להצגות וסרטים והאפשרויות עוד רבות. תבחרו כרטיס אשראי אשר כולל הטבות בהן באמת תרצו או תצטרכו להשתמש, ושימו לב גם למדיניות הצבירה, המימוש והתוקף של ההטבות בכל אחד מהבנקים או החברות.

מעבר לזה, שימו לב שיש כרטיסים אשר מותאמים להרגלי צריכה מסוימים, כמו כאלה שמיועדים לאנשים שטסים הרבה, או כרטיסים שמחזירים כסף על כל קנייה ברשתות מתחום כלשהו.

למה חשוב לקבל שירות טוב?

בסופו של דבר, גם אם תבחרו כרטיס אשראי מושלם עבורכם, זה לא יהיה שווה כלום אם מפעיל אותו גוף שלא מספק שירות הולם. בררו מראש מהי זמינות שירות הלקוחות (בטלפון ובדיגיטל), עד כמה המענה אדיב וכמה מוכנים לבוא לקראת הלקוחות.