האם כדאי ללמוד יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות, הנקרא גם מתווך משכנתאות, יקבע גם כמה אתה יכול ללוות מלווים שונים, וכן יקבע איזה סוג של מוצר הכי יתאים לך. ללא מתווך משכנתאות, אתה בדרך כלל צריך ללכת לכל מלווה כדי לקבל הערכה של התעריף שתקבל והעלויות שתצטרכו לקחת כדי לקבל הלוואה.

לסיכום

מתווכים במשכנתאות יכולים להיות אופציה טובה אם אתה קונה משכנתא, אבל אתה תמיד צריך להשוות את התעריפים והשירותים שלהם עם התעריפים והשירותים של הבנק המקומי ושל איגוד האשראי שלך כדי להיות בטוח. אם אתה רוצה שמתווך משכנתאות יסדר את אפשרויות המלווה ויעשה עבורך את רוב העבודה, אולי זה שווה את זה. לפני בחירת מתווך, חשוב לבצע מחקר ולא לעבוד ישירות מול מלווה משכנתאות.

יתרון נוסף של שימוש במתווך

הוא שהוא או היא יכולים לקבל ריבית משכנתא טובה יותר ממה שהיית מקבל בעצמך. אם אתה רוצה שמישהו יעזור לך בתהליך ההלוואה, אולי רכישת הנדל"ן הראשונה שלך, מתווך משכנתאות עשוי להתאים לך. אם אין לכם זמן לצלול לתהליך בקשת המשכנתא, או שאתם ממהרים לקבל משכנתא, שכירת מתווך היא בחירה נבונה.

מתווך משכנתאות יכול לעזור לך למצוא משכנתא על ידי עבודה עם מלווים מרובים

כדי לקבל משכנתא, אבל אולי זו לא תמיד העסקה הטובה ביותר. המתווך יכול לעזור לך לקבוע את סכום ההלוואה שאתה זכאי לו, אך אין זה תלוי בו להחליט כמה אתה צריך ללוות או אילו תעריפים ותנאים מקובלים עליך. שוב, כמה מתווכים יהיו מוכנים לדבר איתך אם משכנתא מהמלווה הזה נראית כמו עסקה טובה, גם אם הם לא יכולים לעזור לך להגיש בקשה להלוואה.

אם תיצור קשר עם מתווך

ייתכן שתגלה שיש לך חווית הלוואות מותאמת אישית יותר, והוא יכול למצוא פתרון לבעיה שלך, בין אם זה מקדמה נמוכה, היסטוריית אשראי מוגבלת או רצון להגביל עסקאות עלויות ו/או להימנע מביטוח משכנתא. עבור עסקים, לסוכן משכנתאות עשוי להיות תמריץ למכור לך הלוואה גדולה או להפנות אותך למלווה אחד על פני אחר, מה שמתאים לך ביותר. באמצעות מערכות יחסים אלה, מתווכים יודעים לאילו חברות משכנתאות לפנות כדי לקבל את הסיכוי הטוב ביותר לקבל את ההלוואה הטובה ביותר, והם יכולים לקבל יותר מוצרי הלוואות ממה שיש לך בעצמך.

גם אם למתווך יש מערכת יחסים טובה עם המלווה

הוא שם את האינטרסים של לקוחותיו במקום הראשון. מכיוון שברוקרים מקבלים בדרך כלל עמלה מהמלווה עבור העסק שהם הביאו, לא תמיד הם מתחשבים בטובת הלקוחות שלהם. בעוד שצרכנים תופסים לברוקרים מגוון רחב יותר של אפשרויות הלוואות, צרכנים לא בהכרח רואים בברוקרים עצמאיים או חסרי פניות לחלוטין (תצפיות על הערך של תיווך משכנתאות, MFFA).

פקידי הלוואות מציעים רק אפשרויות הלוואות משכנתא מהמוסד הפיננסי שבו הם עובדים

בעוד שסוכני משכנתאות מתאימים ללקוחותיהם מלווי משכנתאות שונים. חלק מהמלווים אינם עובדים עם מתווכים כלל, ומעדיפים לקבל פקידי הלוואות משלהם. מבחינת גמישות, בנקים למשכנתאות פחות גמישים מכיוון שהם פועלים ממוסד פיננסי ויכולים לספק ללקוחות רק אפשרויות מימון שהמוסד מדגיש.

בנקאי משכנתאות אינם נדרשים לחשוף את המחיר בו הם מוכרים משכנתאות

בנקאי משכנתאות מאפשרים הלוואות למוסד הפיננסי בו הם עובדים, בעוד המתווכים הם אנשי מקצוע עצמאיים במימון נדל"ן. בעצם, מתווך משכנתאות מחבר בין מלווי משכנתאות. מלווה מלווה מוגדר כעסק או מוסד פיננסי המעניק אשראי לעסקים ולאנשים פרטיים, על מלוא הסכום וללווים מבלי להשתמש בכספים שלהם ליצירת קשר.

בניגוד למלווי משכנתאות המנפיקים משכנתאות בשוק הראשוני ועובדים ישירות מול מוסדות אשראי וחברות ביטוח

בשונה משכר עמלות של מתווך משכנתאות, שכרו של מלווה משכנתאות מורכב מהעמלה הנגבית עבור הנפקת המשכנתא, ומההפרש בין מה שמרוויח הלווה לבין הפרמיה שהוא יכול לקבל בשוק המשכנתאות המשני.

מתווכים במשכנתאות אוספים מסמכים כגון הוכחת העסקה

הוכחת הכנסה, דוחות אשראי, פרטים על נכסי הלקוח (אם יש), וכל מידע חשוב אחר שעשוי להידרש לקביעת יכולתו של הלווה להשיג מימון מ- מַשׁאִיל. מתווכים יכולים לסייע ללקוחות בניהול העמלות הכרוכות בקבלת משכנתא או פנייה למלווה חדש. כמה מתווכים גובים עמלות סוכנות ממלווי משכנתאות כאשר תובעים אותם.

למתווכי משכנתאות יש בדרך כלל רשת רחבה יותר של מלווים איתם הם עובדים

כך שהם באמת יכולים להתמודד עם סוגי ההלוואות שסביר להניח שאתה זכאי להן ואיזו ריבית אתה יכול לקבל. עבודה עם מתווך הגיונית אם אתה רוצה להעריך חנות על פני מגוון רחב של מלווים. עם כל כך הרבה מלווים המציעים הסמכה מוקדמת ותעריפים מקוונים, אתה עלול לגלות שאתה לא צריך ברוקר.
למידע מורחב על האם כדאי ללמוד יועץ משכנתאות יש לבקר באתר icon-m.co.il

שימוש במתווך יכול לחסוך לך זמן רב במחיר הרכישה כל עוד אתה מבין כיצד מתוגמל המתווך והפיצוי לא מוביל אותך למשכנתא גרועה יותר

ברוקר עשוי לאפשר לכם להגיש בקשה למשכנתאות מרובות בפרק זמן קצר – מהלך חכם בכל הנוגע לדירוג אשראי. מתווך יכול לעזור לך להבין אילו מסמכים נדרשים כדי לקבל אישור משכנתא וכיצד מידע כמו ציון האשראי שלך או יחס חוב להכנסה יכול להשפיע על זכאותך להלוואה.